Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
Olympijský víceboj

Na začátku dubna 2014 jsme se stali součástí projektu Českého olympijského výboru a rozhodli se tak změřit síly v Olympijském víceboji.  Olympijský víceboj je jedním z klíčových projektů Českého olympijského výboru v rámci dlouhodobé kampaně na podporu sportu a zdravého životního stylu − Česko sportuje.

V zapojení do projektu pokračujeme i v dalším školním roce 2014/2015. Český olympijský výbor a Sazka spojily síly ve snaze přitáhnout děti ke sportu jako k součásti zdravého životního stylu. Proto vznikl projekt pro základní školy, v němž nejde o výkony, ale o to, aby se školáci bavili sportem a oblíbili si pohyb. Letos je Sazka Olympijský víceboj složen z 8 disciplin, které otestují základní fyzické schopnosti dětí, jako jsou rychlost, ohebnost, síla, vytrvalost, výbušnost, rovnováha, hbitost a silová vytrvalost.

Každý školák, který v rámci hodin tělesné výchovy ve škole splní všechny disciplína Sazka Olympijského víceboje, získá sportovní vysvědčení. Na něm nenajde známky, ale analýzu svých fyzických schopností a předpokladů pro konkrétní sporty.

     

VÍCE INFORMACÍ ZDE